Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

3 milyon domates fidesi toprakla buluşuyor

DENİZLİ’NİN ÇAMELİ İLÇESİNDE VERİMLİ TOPRAKLARI SAYESİNDE ONLARCA ÇEŞİT TARIM ÜRÜNÜN YETİŞTİĞİ İLÇEDE DOMATES FİDELERİ TOPRAKLA BULUŞTU. ÇAMELİ BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ARSLAN, ÜRETİCİLERE BEREKETLİ BİR SEZON OLMASINI DİLEYEREK; “BİRÇOK VATANDAŞIMIZ ÖRTÜ ALTI SERALARDA ÇALIŞARAK AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAKTADIR İLÇEDEKİ DOMATES ÜRETİMİNİN ARTMASIYLA GÖÇÜ TERSİNE ÇEVİRDİK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 milyon domates fidesi toprakla buluşuyor
35 views
30 Nisan 2021 - 13:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’nin Çameli ilçesinde verimli toprakları sayesinde onlarca çeşit tarım ürünün yetiştiği ilçede domates fideleri toprakla buluştu. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, üreticilere bereketli bir sezon olmasını dileyerek; “Birçok vatandaşımız örtü altı seralarda çalışarak aile ekonomisine katkı sağlamaktadır ilçedeki domates üretiminin artmasıyla göçü tersine çevirdik” dedi.

Verimli toprakları sayesinde onlarca çeşit tarım ürününün yetiştiği Çameli ilçesinde domates fideleri toprakla buluştu. Her mevsim sofraların değişilmez lezzetleri arasında yer alan domatesler her yılın Nisan ayının ikinci haftasında başlayan toprak hazırlığının ardından seralarda dikmeye başlayan çiftçiler, korona virüs tedbirlerine de uygun olarak çalışıyor. Çiftçilerin git gide bilinçlendiğini anlatan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Artık kimse babadan kalma, dededen kalma bilgilerle tarlalarına girmiyor. Korona virüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması ve tam kapanma ile çiftçilerimizin yanında olan tarıma önem veren devletimizden, hükümetimizden, tarım bakanımızdan tarım ile uğraşanlara muaflık sağladılar” dedi.

“Hem üretim yapacağız hem de istihdama destek olacağız”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan örtü altı seracılık rol model olan Çameli’nde üreticilere bereketli bir sezon olmasını dileyerek sezonun ilk fidesini Kınalı Türü Kokteyl Domates fidesini toprakla buluşturarak hasadın bereketli geçmesini diledi. Başkan Arslan; “Hem üretim yapacağız hem de istihdama destek olacağız. Bazı üreticilerimiz ekimlerini bitirdi ve devam eden yerlerde var. Tarımın önemi çok büyük. Korona virüs sonrası gördük ki tarım çok önemli ve üzerinde durulması gereken bir alan ilçemizde işsizlik yok, birçok vatandaşımız örtü altı seralarda çalışarak aile ekonomisine katkı sağlamaktadır ilçedeki domates üretiminin artmasıyla göçü tersine çevirdik. Bu ürünün yetiştirildiği sera sayısının artmasıyla istihdam da arttı. Daha önce Antalya’daki seralara çalışmak için giden vatandaşlarımız da yörede üretim yapıyor. Ürettiğimiz domatesleri Yurtdışına kadar gönderiyoruz” diye konuştu.

“Çameli genelinde yaklaşık 3 milyon ve üzeri domates fidesi toprakla buluşuyor”

Başkan Arslan, şunları kaydetti; “Yine bu yıl da Çameli Belediyesi olarak örtü altı sebze yetiştiriciliğinde değişimlere, eğitimler ve çiftçilerimize geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üreticilerimize gerekli desteği vermeye devam ediyoruz. Bu Sezon Çameli genelinde yaklaşık 3 milyon ve üzeri domates fidesi toprakla buluşuyor. Çameli’ndeki tüm çiftçilerimize ve örtü altı seracılarımıza bereketli bir sezon diliyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.