Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

53 yaşındaki hastaya 8 santimetrelik kesi ile kalp ameliyatı

UŞAK’TA YAŞAYAN 53 YAŞINDAKİ AHMET KARATAŞ “KÜÇÜK KESİ KALP AMELİYATI” İLE CİDDİ KALSİFİK AORT KAPAK DARLIĞININ YOL AÇTIĞI YAŞAMSAL RİSKTEN, DENİZLİ ÖZEL EGEKENT HASTANESİ’NDE YAPILAN BAŞARILI OPERASYON İLE KURTULARAK SAĞLIĞINA KAVUŞTU. KALP DAMAR CERRAHİSİ UZMANI OP. DR. HALİL UÇ, “MİNİMAL İNVASİF KALP CERRAHİSİ İLE 8 SANTİMETRELİK KESİ İLE YAPTIĞIMIZ AMELİYAT SONRASI HASTAMIZ, DAHA KISA SÜREDE NORMAL YAŞAMINA DÖNEBİLECEK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
53 yaşındaki hastaya 8 santimetrelik kesi ile kalp ameliyatı
26 views
06 Temmuz 2021 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak’ta yaşayan 53 yaşındaki Ahmet Karataş “küçük kesi kalp ameliyatı” ile ciddi kalsifik aort kapak darlığının yol açtığı yaşamsal riskten, Denizli Özel Egekent Hastanesi’nde yapılan başarılı operasyon ile kurtularak sağlığına kavuştu. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Halil Uç, “Minimal invasif kalp cerrahisi ile 8 santimetrelik kesi ile yaptığımız ameliyat sonrası hastamız, daha kısa sürede normal yaşamına dönebilecek” dedi.

Karahallı ilçesinde yaşayan Ahmet Karataş, göğüs ağrısı şikayetiyle Özel Egekent Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Halil Uç’a başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonrası Karataş’ta kalsifik ciddi aort kapak darlığı olduğu tespit edildi. Karataş, küçük kesi ile yapılan kalp ameliyatı olmak istediğini belirtti. Yapılan muayenede bu işleme uygun olduğu tespit edilen hastaya Op. Dr. Halil Uç tarafından yapılan ameliyatta 8 santimetrelik açılan kesi ile müdahalesi yapılan hasta, başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

“Daha çabuk ayağa kalktım”

Uşak’tan Denizli’ye sağlığına çare aramaya gelen Karataş, “Göğüs ağrılarım oldukça fazlaydı. Konulan teşhisin hayati riskler taşıması nedeniyle ameliyat olmam önerildi. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Halil Uç’a başvurdum. Her şey yolunda gitti. Uygulanan yöntemle daha çabuk ağaya kalktım. Doktoruma ve değerli ekibine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“Bu yöntemle daha kısa zamanda iyileşebilecek”

Hastaya klasik göğüs kemiği kesilmesi yerine küçük kesi kalp ameliyat yöntemi uyguladığını kaydeden Halil Uç, “Geleneksel kalp cerrahisinde, göğüs kemiğinin ortasından yapılan bir kesi yapılır. Bu kesi yaklaşık 15-20 santimetre uzunluğundadır. Günümüzde daha çabuk iyileştirmeyi kolaylaştırmak ve estetik olarak daha iyi kozmetik sonuç icin uygun hastalarda ve çoğu kalp girişiminde minimal invasiv kalp cerrahisi uygulanabilir.Minimal invasiv kalp cerrahisi, 5 ila 10 santimetre aras cerrahi kesi kullanılarak gerçekleştirilir. Aort Kapağına müdahale edilen bu hastamızın da sağlık durumu gayet iyi, bu yöntemle daha kısa sürede normal yaşamına dönebilecek” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.