Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AFAD 2021 yılında Denizlileri afetlere hazırlayacak

DENİZLİ AFET VE ACİL DURUM İL MÜDÜRLÜĞÜ (AFAD), 2021 YILI “AFET EĞİTİM YILI” İLAN EDİLMESİYLE BİRLİKTE KENT GENELİNDE ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR. BUGÜN GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELEN AFAD İL MÜDÜRÜ ALİ ETİZ, “DENİZLİ’DE YAKLAŞIK 500 BİN KİŞİYE EĞİTİM VERECEĞİZ, İLÇELERDE VE MAHALLELERDE TEK TEK DOLAŞMAYA BAŞLADIK. KENTİMİZDE HERKESİN EĞİTİMLERDEN FAYDALANMASINI İSTİYORUZ” DEDİ. (AFAD İL MÜDÜR YARDIMCISI DOĞAN TUFAN)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AFAD 2021 yılında Denizlileri afetlere hazırlayacak
43 views
03 Mart 2021 - 14:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD), 2021 yılı “Afet eğitim yılı” ilan edilmesiyle birlikte kent genelinde çalışmalarına hızla devam ediyor. Bugün gazeteciler ile bir araya gelen AFAD İl Müdürü Ali Etiz, “Denizli’de yaklaşık 500 bin kişiye eğitim vereceğiz, ilçelerde ve mahallelerde tek tek dolaşmaya başladık. Kentimizde herkesin eğitimlerden faydalanmasını istiyoruz” dedi.

AFAD Denizli İl Müdürlüğü, yerel ve ulusal gazeteciler ile bir araya gelerek 2021 yılının “Afet eğitim yılı” olarak ilan edildiğini tekrar hatırlatarak kentte gerçekleştirilen çalışmalardan bahsedildi. AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz, sadece doğal afetlere ve kayıp vakalarına bakmadıklarını gerektiğinde trafik kazasına, kimyasal, biyolojik, nükleer ve radyolojik tehditlerle ilgili vakalara baktıklarını belirtti. AFAD ekipleri vatandaşların mal ve can güvenliğinin korunması konusunda “2021 yılı Afet eğitim yılı” ile birlikte eğitimlerine devam ettiklerini anlattı. Denizli’de mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaşarak kentte her vatandaşın afet konusunda bilinçlenmesi için eğitimler gerçekleştirdiklerini söyleyen AFAD İl Müdürü Etiz, 1-7 Mart Deprem Haftası ile birlikte çalışmalarını arttırdıklarını belirtti.

“500 bin kişiye temel afet farkındalık eğitimi vermek istiyoruz”

AFAD İl Müdürü Etiz, “Denizli’de deprem konusunda riskli bulunan alanlardan birisidir. Her sene çeşitli eğitimler konusunda çalışmalarımıza devam ederken, 2021 yılı ile birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İlçelerde eğitimlerimize başladık, yüz yüze ve online eğitimlerimizde devam ediyor. Sosyal medya üzerinden vatandaşları sürekli olarak bilgilendiriyoruz. Amacımız Denizli’de yaşayan her bireyin, çocuklarda dahil olmak üzere yaklaşık 500 bin kişiye temel afet farkındalık eğitimi vermek istiyoruz. Bu sayı daha da yükselebilir, çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bugün burada gazetecilere de bireysel bir eğitim vermiş olduk. Katılımlardan dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür ederim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.