Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arama kurtarma gönüllüleri enkaz altından yaralıyı kurtardı

DENİZLİ’DE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINDA BAŞARILI EKİPLERDEN BİRİ OLAN DAĞ ARAMA KURTARMA (DAK), ENKAZ ALTINDAN YARALI KURTARMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ. 1-7 MART DEPREM HAFTASI VE EKİPTE BULUNAN KADINLARINDA OLDUĞUNU HATIRLATARAK 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLAYAN DAK EKİP LİDERİ MUSTAFA ETİMAN, EKİBİNİ KUTLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Arama kurtarma gönüllüleri enkaz altından yaralıyı kurtardı
53 views
09 Mart 2021 - 12:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de arama kurtarma çalışmalarında başarılı ekiplerden biri olan Dağ Arama Kurtarma (DAK), enkaz altından yaralı kurtarma eğitimi gerçekleştirdi. 1-7 Mart Deprem Haftası ve ekipte bulunan kadınlarında olduğunu hatırlatarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan DAK Ekip Lideri Mustafa Etiman, ekibini kutladı.

Denizli’de geçtiğimiz yıllarda Acıpayam ve Bozkurt depremlerinde gönüllü olarak başarılı bir şekilde görev alan Dağ Arama Kurtarma (DAK), eğitim ve çalışmalarına hızla devam ediyor. Son olarak İzmir depreminde görev alan ekipler, 1-7 Mart Deprem Haftası ve ekipte bulunan kadınlar ile enkaz altında arama kurtarma eğitimi gerçekleştirildi. Gönüllülere yaralıların sedye ile güvenli noktaya nakilleri, vaka görme, karanlık, dar alan, dayanıklılık, lojistik, intikal, güvenlik, tahkimat ile elektrikli ve akaryakıtla çalışan malzemelerin kullanımı eğitimi gerçekleştirildi.

“Kendimizi hazır tutmak için emek harcıyoruz”

1-7 Mart Deprem Haftası ve ekipte bulunan güçlü kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan DAK Ekip Lideri Mustafa Etiman; “Bu tür eğitimler için her zaman uygun çalışma alanı bulamıyoruz. O nedenle alan bulmak ve eğitimi gerçekleştirmek bizim için çok kıymetliydi. Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan betonarme binada çalışmak için gerekli izinleri aldık. Ekibimiz için çok yararlı bir eğitim süreci oldu. Gerek bilgileri tazeleme gerekse eksikleri görme fırsatı oldu. Ülkemiz için var gücümüzle çalışmak ve kendimizi hazır tutmak için emek harcıyoruz. Bu süreçte yoğun gayret gösteren ekibimi de bu vesileyle kutluyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.