Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Erdoğan odanın tüm imkanını seferber etti

DENİZLİ TİCARET ODASI (DTO) BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN, 1 HAZİRANDA BAŞLATTIKLARI NEFES KREDİSİ BAŞVURULARININ DEVAM ETTİĞİNİ DUYURDU. BAŞKAN ERDOĞAN, “KAYNAKLARIMIZI BANKALARA AKTARDIK. ŞARTLARI TUTAN ÜYELERİMİZ, GEREKLİ BELGELERİYLE BURALARDAN BAŞVURULARINI YAPABİLİYORLAR. BU YIL DAHA GENİŞ BİR ÇERÇEVEDE DAHA ÇOK ÜYEMİZE ULAŞMAK İÇİN TÜM İMKANIMIZI SEFERBER ETTİK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Erdoğan odanın tüm imkanını seferber etti
48 views
10 Haziran 2021 - 15:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 1 Haziranda başlattıkları Nefes Kredisi başvurularının devam ettiğini duyurdu. Başkan Erdoğan, “Kaynaklarımızı bankalara aktardık. Şartları tutan üyelerimiz, gerekli belgeleriyle buralardan başvurularını yapabiliyorlar. Bu yıl daha geniş bir çerçevede daha çok üyemize ulaşmak için tüm imkanımızı seferber ettik” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerinin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere daha önce de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin öncülüğünde yürüttükleri Nefes Kredisi uygulamasını bir kez daha başlattıklarını açıkladı. Nefes kredisinin bu yıl tekrardan başladığını belirten Başkan Erdoğan, “Odamızın tüm kaynaklarının, üyelerimize bankalar vasıtasıyla kullandırılması amacını taşıyan Nefes Kredisi uygulaması, bu yıl yeniden başlatıldı. Üyelerimizin kullanacağı Nefes Kredisi, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacak. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı ise yıllık yüzde 17,5 olarak hesaplanacak. Protokol imzaladığımız bankalar, KGF’ye ödenecek yüzde 0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile yüzde 1 banka komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf veya komisyon talep etmeyecek. Uygulamadan, 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre yüzde 25 düşük olan üyelerimiz faydalanabilecek. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için ise bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu, kredi kullandıracak banka tarafından kontrol edilecektir. 2020 yılı cirosu 1 Milyon TL’nin altında kalan işletmeler azami 50 bin TL, 1 Milyon TL ile 10 milyon TL arasında cirosu olan işletmeler ise azami 200 bin TL Nefes Kredisi kullanabilecekler. Kredilendirmelerdeki tüm risk ve teminatlandırmalar, protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın sağladığı destekle KGF’ye ait olacak. Kredi kullandırılmasında maddi teminat istenmeyecek. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir” dedi.

Faaliyet belgesi olmayanların talepleri kabul edilmeyecek

1 Haziran 2021 tarihinden önce alınan belgelerin geçersiz olduğunu belirten Başkan Erdoğan, “Üyelerimiz Nefes Kredisi’ne başvurabilmek için öncelikle odamızdan açıklama olarak ‘Nefes Kredisi başvurusu içindir.’ ibareli faaliyet belgesi alacaklar. Bu belge olmadan, bankalar talepleri kabul etmeyecektir. Bu amaçla hazırlanan faaliyet belgeleri, projenin başlangıç tarihi olan 1 Haziran 2021’den itibaren verilmeye başlandı. Bu tarihten önce alınan faaliyet belgeleri ise geçersiz. Nefes Kredisi imkânı, böyle bir dönemde üyelerimizin finansman ihtiyacının karşılayacak önemli kaynaktır. Onların talep ve beklentileri doğrultusunda bu uygulamamızı yürürlüğe soktuk. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.