Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye kendi ürettiği çiçeklerle tasarruf sağlıyor

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ, PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ FİDANLIĞINDAKİ SERADA YAZ DÖNEMİ İÇİN YETİŞTİRİLEN 220 BİN ÇİÇEK VE SÜS BİTKİSİ SAYESİNDE PARKLARINI, KAVŞAKLARINI VE REFÜJLERİNİ SÜSLEYEREK YÜZDE 70 ORANINDA TASARRUF SAĞLIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye kendi ürettiği çiçeklerle tasarruf sağlıyor
26 views
27 Mayıs 2021 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merkezefendi Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığındaki serada yaz dönemi için yetiştirilen 220 bin çiçek ve süs bitkisi sayesinde parklarını, kavşaklarını ve refüjlerini süsleyerek yüzde 70 oranında tasarruf sağlıyor.

Bütçeyi doğru ve verimli kullanılması adına çalışmalar gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi, bu anlamda önemli tasarruflar sağlamaya devam ediyor. Başkarcı Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığındaki serada yaz dönemi için yetiştirilen 220 bin çiçek ve süs bitkisi, Merkezefendi’nin parklarını, kavşaklarını ve refüjlerini süslüyor. Merkezefendi Belediyesi’nin öz kaynaklarla gerçekleştirdiği petunya, kadife çiçeği, aslanağzı, ipek çiçeği, zinya çiçeği ve begonya üretimi sayesinde yüzde 70 oranında tasarruf sağlandığını açıkladı.

“Büyük oranda tasarruf yapıyoruz hem de istihdam alanı oluşturuyoruz”

Kendi kaynaklarıyla çiçek üreterek tasarruf sağladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Merkezefendi Belediyesi olarak bütçemizi etkin ve doğru kullanmaya devam ediyoruz. İlçemizin dört bir yanını süsleyen çiçek ve bitkileri Başkarcı Mahallemizde bulunan çiçek üretim sera ve fidanlığımızda öz kaynaklarımız ile yetiştiriyoruz. Bu sayede de hem büyük oranda tasarruf yapıyoruz hem de istihdam alanı oluşturuyoruz. Ürettiğimiz çiçekler ile ilçemizi güzelleştirmeye, süslemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.