Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çalışan kadınlara kanser eğitimi verildi

TÜRKİYE’DE KANSERLE YÜRÜTÜLEN MÜCADELEDE PEMBE ŞEHİR PROJESİYLE SAVAŞ AÇAN DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KADINLARIN HAYATINA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR. TEKSTİLDE ÇALIŞAN KADINLARA KANSER EĞİTİMİ VERİLİRKEN, YAKLAŞIK 250 KADININ KANSER TARAMALARI İÇİN PLANLAMASI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çalışan kadınlara kanser eğitimi verildi
64 views
22 Ekim 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’de kanserle yürütülen mücadelede Pembe Şehir projesiyle savaş açan Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, kadınların hayatına dokunmaya devam ediyor. Tekstilde çalışan kadınlara kanser eğitimi verilirken, yaklaşık 250 kadının kanser taramaları için planlaması yapıldı.

Dünyanın en önemli sağlık sorunlarının başında gelen ve birçok kişinin hayatını kabusa çeviren kanser hastalığı ile mücadelede gelişen teknoloji ve tedavi imkanları sayesinde erken teşhisin önemi giderek artıyor. Kanserle mücadelede erken teşhisin öneminden yola çıkılarak hayata geçirilen Pembe Şehir projesi de Denizlili kadınlara umut ışığı olmaya devam ediyor. Özellikle tekstil fabrikalarında çalışan kadınlara eğitimler verilerek, taramaları gerçekleştiriliyor. Kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağı uzamlar tarafından anlatılırken, eğitim sonunda da kadınların kanser taramalarını yaptırmaları için planlama yapıldı.

“Tüm kadınlarımızı taramadan geçirmeyi hedefledik”

2018 yılında kar tanesi olarak başlayan Pembe Şehir projesinin zamanla büyüyerek kartopuna dönüştüğünü belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “ Bildiğiniz gibi kanser tüm dünyanın savaştığı fakat erken teşhisle tedavi edilebilen bir hastalıktır. İlimizde de kanserle mücadelede tarama oranlarımızı arttırmak için Müdürlüğümüz ve DİKAB işbirliği içerisinde Pembe Şehir projesini başlatmıştık. Projemiz kapsamında özellikle çalışan kadınlar başta olmak üzere tüm kadınlarımızı taramadan geçirmeyi hedefledik ve bu doğrultuda taramalarımızı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.