Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çevreci minikten Orman Müdürüne gülümseten soru; “Helikopteri siz mi yaptınız”

DENİZLİ’DE YANGINLARA KARŞI CANLA BAŞLA MÜCADELE EDEN HELİKOPTER VE YANGIN EKİBİNE MİNİKLER ZİYARETTE BULUNDU. ÇEŞİTLİ HEDİYE ALAN MİNİKLERİN SORDUKLARI SORULAR İSE PERSONELLERİ GÜLÜMSETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çevreci minikten Orman Müdürüne gülümseten soru; “Helikopteri siz mi yaptınız”
19 views
10 Ağustos 2021 - 13:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de yangınlara karşı canla başla mücadele eden helikopter ve yangın ekibine minikler ziyarette bulundu. Ziyarete katılan çevreci bir miniğin, Orman Bölge Müdürüne yönelttiği “Helikopteri siz mi yaptınız” sorusu, orman kahramanlarını gülümsetti.

Türkiye genelinde orman yangınların bir çoğu ekiplerin cansiperane mücadelesiyle kontrol altına alındı. Denizli’de ise minikler, yangında canla başla çalışan helikopter ve yangın ekiplerine Orman Bölge Müdürlüğü’nde ziyarette bulundu. Miniklerin yanındaki öğretmenler burada yaptığı sohbetten sonra ekiplere çiçek taktim ederek teşekkür etti. Su hortumuyla su tutan çocuklara, ekipler tarafından hediyeler verildi. Personellere akıllarına takılan soruları soran öğrencilerin bazı soruları ise gülümsetti.

Ziyarete katılan çevreci öğrencinin “Bu helikopteri siz mi yaptınız?” sorusuna, Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya gülümseyerek, “Hayır, uçak ve helikopterler fabrikalar da üretiliyor” şeklinde cevap verdi. Hatıra resmi çektiren öğrenciler, ardından etrafta incelemelerde bulundu.

“Hedef kitlemizde çocuklar var”

Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya Erhan Çetinkaya, yangınla mücadelede ekiplerin devam ettiğini ve çocukların ziyaretinde eskileri günleri hatırladıklarını belirterek, “Ekibimizin neredeyse yarısı hem Manavgat’ta ve burada. Bugün itibariyle 2 su tankeri ve 15 arasöz hala daha dışarda. Ekiplerimiz Milas’ta da var, çalışıyorlar orada. Potansiyel hedef kitlemizde çocuklar var. Ağaç yaşken eğilir misali. İki yıldır program yapamıyoruz. Bugün tekrar o günleri hatırladık. Ekiplerimiz uyumadan canla başla oradan alevlere göğüslerini siper etti” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.