Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de İlk 3 boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimi gerçekleşti

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ VAKFI DOSTEM MESLEK EDİNDİRME VE EĞİTİM MERKEZİ İKTİSADİ İŞLETMESİ TARAFINDAN, PANDEMİ DOLAYISIYLA GÜNDEME GELEN DİJİTAL İŞ AKIŞI KAVRAMI GÖZ ÖNÜNE ALINARAK DENİZLİ’DE MODA VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNDE “DİJİTAL İŞ AKIŞI VE 3D TASARIM” FARKINDALIĞINI OLUŞTURMAK AMACIYLA “3D DİJİTAL MODA TASARIMI EĞİTİMİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli’de İlk 3 boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimi gerçekleşti
148 views
18 Ağustos 2020 - 9:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Vakfı DOSTEM Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi İktisadi İşletmesi tarafından, pandemi dolayısıyla gündeme gelen Dijital İş Akışı kavramı göz önüne alınarak Denizli’de Moda ve Konfeksiyon sektöründe “Dijital İş Akışı ve 3D Tasarım” farkındalığını oluşturmak amacıyla “3D Dijital Moda Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı DOSTEM Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi İktisadi İşletmesi tarafından Pandemi döneminde sıkça gündeme gelen Dijital İş Akışı kavramı göz önüne alındı. Denizli’de Moda ve Konfeksiyon sektöründe “Dijital İş Akışı ve 3D Tasarım” farkındalığını oluşturmak amacı ile Moda Tasarım Öğretmeni Dr. Derya Tatman koordinatörlüğünde DOSTEM bünyesinde “3D Dijital Moda Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi. Türkiye’de tekstil ve hazır giyim firmalarına çok yönlü ürün ve hizmet sunan özel bir yazılım şirketi Türkiye’nin desteği ile Denizli OSB’de yer alan firmaların tasarım bölümünde çalışan 22 kişi hizmet içi eğitim almıştır. Sektörde dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmaları tarafından yaygın olarak tercih edilen üç boyutlu kıyafet tasarım yazılımı firmasının sunduğu yazılım ile kariyerlerine üç boyutu ekleyerek büyük fark yaratmalarına olanak sağlanmıştır.

“Dijital İş Akışı oluşturmak adına düzenlenen bu eğitimler devam edecektir”

Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, DOSTEM eğitimlerinin devam edeceğini belirterek, “Dijital dönüşümü gerçekleştirilen tekstil sektöründe, Dijital İş Akışı farkındalıklarını oluşturmak adına düzenlenen bu eğitimler devam edecektir. 3D Dijital Moda Tasarımı ile katılımcılar sınırsız tasarımlar ve dijital numune hazırlama konularında eğitim almışlardır. Ücretsiz kullandıkları yazılımı 3 ay işyerlerinde uygulama fırsatı bulmuşlardır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.