Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde eğitimler tedbirlerle devam edecek

DENİZLİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİ, VALİ ALİ FUAT ATİK BAŞKANLIĞINDA KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI. TOPLANTIDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ “KREŞLER VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ” KONUSU İLE İLGİLİ KARARLAR AÇIKLANDI. KREŞLERDE VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM FAALİYETLERİNİN DEVAM EDECEĞİ VE DENETLENECEĞİ BELİRTİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli’de kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde eğitimler tedbirlerle devam edecek
98 views
23 Kasım 2020 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında korona virüs tedbirleri kapsamında olağanüstü toplandı. Toplantıda İçişleri Bakanlığının “Kreşler ve Gündüz Bakımevleri” konusu ile ilgili kararlar açıklandı. Kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devam edeceği ve denetleneceği belirtildi.

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında korona virüs tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı. Toplantı kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılan resmi, özel örgün ve yaygın eğitim faaliyetlerinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceği belirtildi. Hususlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığının kamu ve özel sektörde çalışan anne ve babaların kreş çağındaki çocuklarının çalışma saatleri içerisinde bakımlarında mağduriyet yaşanmaması amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda, İçişleri Bakanlığının 20 Kasım 2020 tarihli “Kreşler ve Gündüz Bakımevleri” konulu yazısına istinaden Denizli’de yeni karar açıklandı.

Kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde yüz yüze eğitim faaliyetleri devam edecek

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı şöyle; “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanmasına, yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen kreş ve gündüz bakım evlerinin, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla Kaymakamlıklar ile bağlı oldukları taşra birimlerince etkin şekilde denetlenmesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, oy birliğiyle karar verilmiştir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.