Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’nin 2 projesi, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisine seçildi

DENİZLİ’DE İMAM HATİP OKULLARININ GELİŞTİRDİĞİ 2 PROJE, İMAM HATİP OKULLARI BAŞARILI ÖRNEKLER SERGİSİ’NE SEÇİLDİ. PROJE İMAM HATİP OKULLARINDAKİ BAŞARILI ÖRNEKLERİN VE MODEL UYGULAMALARIN TANITILMASI VE YAYGINLAŞTIRILMASI AMAÇLIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli’nin 2 projesi, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisine seçildi
83 views
03 Ağustos 2021 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de imam hatip okullarının geliştirdiği 2 proje, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi’ne seçildi. Proje imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi açılacak. Sergi Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu’ndaki imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin yaygınlaştırılması ve toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programları ile model uygulamalar imam hatip okulları tarafından hayata geçirilmesini hedefliyor.

5 Tematik Alan 381 Başvuru

Sergiye başvurular, akademik gelişim ve bilimsel faaliyet, sosyal-kültür-sanat-spor, değerler eğitimi, kurumsal kapasite ve fiziki ortam, AR-GE ve proje uygulamaları olmak üzere 5 tematik alanda yapıldı. Belirlenen tematik alanlardan Akademik gelişim ve bilimsel faaliyet alanına 101, sosyal-kültür-sanat-spor alanına 117, değerler eğitimi alanına 90, kurumsal kapasite ve fiziki ortam alanına 28, AR-GE ve proje uygulamaları alanına ise 45 olmak üzere toplam 381 başvuru yapıldı. Başvurular ise 20 Mayıs-11 Haziran 2021 tarihleri arasında alındı. Başvuruların ardından birinci ve ikinci değerlendirme aşamasını geçen ve son aşamada Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan 50 okul belirlendi. Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı imam hatip okullarının geliştirdiği 2 proje İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi’ne seçildi.

Çok farklı alanlara yayılan başarılar

İmam hatip okullarının toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programlarının yanında model uygulamalarıyla da öne çıktığını kaydeden Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve değerler eğitimi alanları açısından imam hatip okulları bir modeldir. Öğretim programlarının yapısı bunu açıkça ortaya koymaktadır. Okullarımız, program çeşitliliği çerçevesinde oldukça geniş bir yelpaze ortaya koymaktadır. Musiki, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlardan fen ve sosyal bilimlere, çeşitli dillerden İslami ilimlere kadar hayatın her alanını içeren bir yaklaşımla şekilleniyor okullarımızın programları. Bilim, kültür ve teknoloji odaklı etkinliklerin ve projelerin öne çıkması da bununla bağlantılı. İmam hatip okullarımız, fiziki bakımdan da gelişmektedir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.