Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Depreme karşı iş yerlerinin kolonları kontrol ediliyor

İZMİR DEPREMİNİN ARDINDAN GÜNDEME GELEN ZEMİN KATLARDA KOLON KESİLDİĞİ İDDİASI ÜZERİNE MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ, İLÇEDEKİ ZEMİN KATTA BULUNAN İŞ YERLERİNDE BİNALARIN ANA TAŞIYICI UNSURLARI OLAN KOLON VE KİRİŞLERİN DURUMUNU, PROJE UYGUNLUĞUNU KONTROL ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Depreme karşı iş yerlerinin kolonları kontrol ediliyor
56 views
24 Aralık 2020 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir depreminin ardından gündeme gelen zemin katlarda kolon kesildiği iddiası üzerine Merkezefendi Belediyesi, ilçedeki zemin katta bulunan iş yerlerinde binaların ana taşıyıcı unsurları olan kolon ve kirişlerin durumunu, proje uygunluğunu kontrol etti.

Deprem ve afetlere hazırlık kapsamında ilçe genelindeki çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, ilçede bulunan yapılarda denetimler yaptı. 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depreminde yıkılan binaların zemin katlarında kolonların kesildiği iddiası üzerine Merkezefendi Belediyesi bu konudaki denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, inşaat mühendisleri, jeoloji mühendisleri ve zabıta personelinde oluşan ekip, birden fazla katlı binaların altında yer alan market ve oyun salonu olarak kullanılan iş yerlerinde denetim yaptı.

“Vatandaşların hayatını tehlikeye atan müdahalelere izin yok”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, vatandaşların hayatını tehlikeye atan hiçbir projeye, hiçbir müdahaleye izin vermeyeceklerini söyledi. İzmir’de yaşanan acının Merkezefendi’de yaşanmaması için çalıştıklarını belirten Başkan Doğan, “Ülkemiz genelinde yaşanan büyük depremlerde ne yazık ki canımız çok yandı. Yaşadığımız bu acılardan mutlaka ders almalıyız. İzmir’deki depremde yıkılan binaların kolonlarının kesildiğinin iddia edilmesi üzerine biz de Merkezefendi Belediyesi olarak yapılardaki denetimlerimizi arttırdık. Ekiplerimiz sıkı bir şekilde yüksek katlı binaların zemin katlarındaki market ve oyun salonu olarak kullanılan iş yerlerinde kolon ve kiriş kontrolü gerçekleştiriyor. Hemşehrilerimizin hayatını tehlikeye atacak hiçbir projeye, izinsiz hiçbir müdahaleye izin vermeyeceğiz. İzinsiz ve yasal olmayan herhangi bir müdahaleye rastlanması halinde hukuki adımlarımızı atacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.