Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DTO Başkanı Erdoğan’dan finans desteği arayanlara müjde

İŞLETMELERİN VE KOBİ’LERİN REKABET EDEBİLİRLİĞİ PROGRAMI KAPSAMINDA KREDİ PAKETİ HAZIRLADI. DENİZLİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN, “FİNANS İHTİYACI DUYAN SEKTÖRLERİMİZİN FİNANSMANA ERİŞİMİNDE EN ÖNEMLİ DESTEKÇİLERİNDEN BİRİ DURUMUNDAKİ KGF, BANKALAR ARACILIĞIYLA KOBİ’LERİMİZE BİR FIRSAT DAHA TANIDI; İSTEYENLERE 1 YILI ÖDEMESİZ 36 AYDAN 60 AYA KADAR VADE İLE, 1 MİLYON 125 BİN LİRAYA KADAR KREDİ KULLANDIRACAK. İHTİYAÇ DUYAN FİRMALARIMIZ, BU İMKÂNI DEĞERLENDİRMELİ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DTO Başkanı Erdoğan’dan finans desteği arayanlara müjde
181 views
10 Aralık 2020 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı kapsamında kredi paketi hazırladı. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Finans ihtiyacı duyan sektörlerimizin finansmana erişiminde en önemli destekçilerinden biri durumundaki KGF, bankalar aracılığıyla KOBİ’lerimize bir fırsat daha tanıdı; isteyenlere 1 yılı ödemesiz 36 aydan 60 aya kadar vade ile, 1 milyon 125 bin liraya kadar kredi kullandıracak. İhtiyaç duyan firmalarımız, bu imkânı değerlendirmeli” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, şartları uyan DTO üyelerini Kredi Garanti Fonu’nu (KGF) kullanmaya davet etti. Rekabet Edebilirliği Programı kapsamında KGF ile protokol imzalayan bankalar tarafından KOBİ’lere yaklaşık 7,5 milyar TL’lik kredi kullandırması bekleniyor. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, KOBİ’lerin yüzde 80 KGF kefaletiyle kullanacakları yeni kredinin faizinin piyasa şartlarına bağlı olarak bankalar tarafından belirleneceğini söyledi. Başkan Erdoğan, “İşletmelerin nakit akışının, üretiminin ve istihdamının sürdürülebilirliği açısından, finansmana erişimin son derece önemli olduğunun farkındayız. Bu projenin ana amacı da, KOBİ’lerimizin üretim, istihdam ve ticari rekabeti sürdürebilmeleri ile finansal güçlerini artırmak. Başvurular, kabul edilmeye başlandı. 1 Nisan 2022’ye kadar da devam edecek” dedi.

Öte yandan, Avrupa Yatırım Fonu kaynaklarından faydalanılan projede, azami kefalet tutarı 900 bin TL, azami kefalet oranı ise yüzde 80 ve yararlanıcılarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre kurulmuş, KOBİ tanımına sahip gerçek ve tüzel kişi işletmelerden biri olması şartı aranıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.