Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EAGSL’in ilk mezunları Denizli’de buluşuyor

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA BAĞLI OLARAK 1990 YILINDA TÜRKİYE’NİN 2. GÜZEL SANATLAR LİESİ OLARAK KURULAN VE İLK MEZUNLARINI 1994 YILINDA VEREN ESKİŞEHİR ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ’NİN AYRI AYRI İLLERDE YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİ DENİZLİ’DE BULUŞUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EAGSL’in ilk mezunları Denizli’de buluşuyor
29 views
08 Mart 2021 - 15:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 1990 yılında Türkiye’nin 2. Güzel Sanatlar Lisesi olarak kurulan ve ilk mezunlarını 1994 yılında veren Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin ayrı ayrı illerde yaşayan öğrencileri Denizli’de buluşuyor.

Okulun ilk mezunlarından Gamze Ünver ve Gazeteci – Fotoğraf sanatçısı Emre Türkmen’in çabaları ile Denizli’de açılan Cumartesi Fotoğraf ve Sanat Atölyesi, Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin ilk mezunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Denizli’de Cumartesi Fotoğraf Sanat Atölyesi’nde 11 Mart 2021 Perşembe günü açılışı yapılacak olan karma sergisi, 2017 yılında ani bir şekilde hayatını kaybeden ‘Yeni dışa vurumcu’ akımla tanınan usta ressam Enis Aktaş’a ithaf edildi. Açılan bu sergiye, Ayşen Kılıç Yaman, Duygu Dönmez, Filiz Kaya, Gamze Ünver, İlknur İskender, Kevser Aksoy Uğurlu, Mülkiye Özgür Kerkük, Mürvet Yeniler Tel, Sevda Eroğlu, Yılmaz Aydın resim, gravür baskı ve seramik alanlarındaki eserleri ile katıldı.

Sergiye 4 eseri ile Uşak’tan katılan sanatçı Duygu Dönmez, “Eskişehir Güzel Sanatlar Lisesi’nin ilk öğrencileri olmanın gururu yanında 2017 yılında sonsuz yolculuğuna uğurladığımız Enis Aktaş Öğretmenimizin çizgilerini taşıyan öğrenciler olarak sanatını yaşatma çabamızı azda olsa göstermiş olmanın belki de iç huzurunu yaşamış olacağız. Sergimiz öğretim görmüş olduğumuz il olan Eskişehir’de değil de Denizli ’Cumartesi Fotoğraf ve Sanat Atölyesi’nde’ gerçekleştirmemizin sebebi ise öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile anarken sergi organizasyonunu yapan arkadaşımız Gamze Ünver’in atölyesini renklendirme isteğimizdir” şeklinde konuştu.

Sergi pandemi sebebi ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sınırlı sayıda ziyaretçi ile 3 hafta boyunca sanatseverler ile buluşacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.