Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kent Konseyi “Otizm bir hastalık değildir” sloganı ile dikkat çekti

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT KONSEYİ, ONLİNE OLARAK DEVAM ETTİĞİ SİVİL TOPLUMU KONUŞUYORUZ PROGRAMI KAPSAMINDA, DENİZLİ OTİZM DERNEĞİ BAŞKANI BURCU BİLİK’İ AĞIRLADI. OTİZMİN BİR HASTALIK OLMADIĞINA DİKKAT ÇEKİLEN PROGRAMDA OTİZMLİ BİREYLERİN YAŞADIKLARI SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kent Konseyi “Otizm bir hastalık değildir” sloganı ile dikkat çekti
49 views
11 Şubat 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, online olarak devam ettiği Sivil Toplumu Konuşuyoruz programı kapsamında, Denizli Otizm Derneği Başkanı Burcu Bilik’i ağırladı. Otizmin bir hastalık olmadığına dikkat çekilen programda otizmli bireylerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafında online olarak düzenlenen programlara bir yenisi daha eklendi. Sivil Toplumu Konuşuyoruz adlı program ile Denizli’de bulunan sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının ele alındığı söyleşinin bu kez konuğu Denizli Otizm Derneği Başkanı Burcu Bilik oldu. Online olarak gerçekleşen programa Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Otizm Derneği Başkanı Burcu Bilik ve davetliler katıldı. Pandemi süreciyle birlikte birçok dönüşüm ve değişim yaşandığını söyleyen Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, Kent Konseyi olarak 1 yıldan bu yana çalışmaların online bir şekilde başarıyla sürdürüldüğüne dikkati çekti.

“Belediyemizin Otizm Dostu Belediye unvanı bulunuyor”

Başkan Değirmenci, “Kent Konseyi olarak online programlarımıza devam ediyoruz. Haftada en az 2 program hedefliyoruz. Otizm Derneği bizim için pozitif ayrımcılık yaptığımız bir dernek. Denizli Büyükşehir Belediyemizin Otizm Dostu Belediye unvanı bulunuyor. Bu konuda mutlu ve gururluyuz. Ailelerimize destek olma, çocuklarımıza ve derneğimize daha fazla imkân sunma anlamında bugüne kadar gayret sarf ettik. Bu süreçte de derneğimizle birlikte güzel hizmetler yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu. Otizmli bireylerin toplumda var oluşu adına çalışmalar yaptıklarını kaydeden Değirmenci, “Otizmli bireylerin topluma entegrasyonun sağlanması, sürdürülebilir politikaların oluşturulması ve toplumda otizmle ilgili farkındalığın oluşturulması anlamında bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da beraber çalışmayı murat ediyoruz” dedi.

“54 çocukta bir otizm görülüyor”

Otizmin bir hastalık olmadığına dikkati çeken Denizli Otizm Derneği Başkanı Burcu Bilik ise, otizm ile ilgili bilgileri davetlilerle paylaştı. Bilik, “Otizmi bir hastalık ya da bozukluk olarak tanımlamıyoruz. Otizm bir farklılıktır. Otizmli bireyler eğitim, sosyal yaşama katılım, istihdam gibi yaşamın her alanında sistematik olarak ayrımcılığa uğruyor. Otizmli bireylerin toplumsal iletişim ve etkileşimde güçlükler yaşamaması adına faaliyetler gösteriyoruz” dedi. 2020 yılı verilerine göre 54 çocukta bir otizm görüldüğünü kaydeden Bilik, “Denizli Otizm Derneği doğumdan ölüme otizmli bireylerin insan hak ve onuruna yakışır bir hayat sürmesini desteklemektir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.