Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pandemi süreci bıçakçılara yaradı

DENİZLİ’NİN SERİNHİSAR İLÇESİ YATAĞAN MAHALLESİ’NDE 800 YILI AŞKIN TECRÜBE VE BİLGİ BİRİKİMİ İLE ÜRETİLEN BIÇAK BAŞTA OLMAK ÜZERE BÜTÜN ÜRÜNLER YOK SATIYOR. ÖZELLİKLE KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ TÜM ÜRÜNLERİNİ SATAN ÜRETİCİLER BU DURUMDAN OLDUKÇA MUTLU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pandemi süreci bıçakçılara yaradı
65 views
30 Eylül 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’nin Serinhisar İlçesi Yatağan Mahallesi’nde üretilen bıçak ve diğer benzeri ürünler yok satıyor.

Denizli’nin Serinhisar ilçesi Yatağan Mahallesi’nde 800 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimi ile üretilen bıçak başta olmak üzere bütün ürünler yok satıyor. Özellikle Kurban Bayramı öncesi tüm ürünlerini satan üreticiler bu durumdan oldukça mutlu.

“En büyük özelliğimiz ata mesleğimiz olması”

Pandemi sürecinden büyüyerek çıktıklarını söyleyen Bıçak İmalatçısı Osman Yürektürk “Yaklaşık 22 yıldır Yatağan’da bıçak imalatçısıyım. Yatağan’ın 800 yıllık geçmişi var. En büyük özelliğimiz ata mesleğimiz olması ve ürünlerimizin el ürünü olması. Fabrikasyon değil sadece el emeği ile yapılmış olması. Dışarıdan gelen, başka illerden gelen vatandaşları bizim ürünlerimizi çok beğeniyor hayranlıkla karşılıyorlar. Biz burada başta bıçak, kılıç, av bıçağı, et satırı, kurban bıçakları olmak üzere aklınıza gelebilecek her türlü ürünü biz burada üretiyoruz. Bu pandemi sürecinden de büyüyerek çıktık. İnşallah çok daha iyi yerlere gelecek ve ürünlerimizi tüm dünyaya tanıtma, satma imkanı bulacağız” dedi.

“Yatağan dünyada bıçak üretilen 28 yerden birisi”

Bıçak pazarlamacısı Feridun Öztürk ise, Yatağan’da özellikle gelişmek ve bıçakları tanıtmak için markaya ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Yatağan dünyada bıçak üretilen 28 yerden birisi olarak kabul edildi. Fransa’da düzenlenen 1’inci Bıçakçılık Festivalinde Türkiye’den sadece Yatağan seçildi. Yatağan olarak ürünlerde çok iyi durumdayız. Ancak bunları tanıtım ve markalaşma konularında maalesef istediğimiz yerlerde değiliz. Bu eksikliklerimizi de en kısa sürede kapatacağımızdan eminim. O zaman çok daha iyi şartlarda, üreticinin emeğinin karşılığını en iyi şekilde, en iyi şartlarda aldığı bir Yatağan görmek bizleri çok mutlu eder. O zaman çok daha iyi üretme ve satma imkanı bulmuş oluruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.