Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sosyal Bilimler Liseleri 12. Ulusal Öğrenci Sempozyumu gerçekleştirildi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE BU YIL XII.Sİ DÜZENLENEN ULUSAL SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ SEMPOZYUMU’NA MERKEZEFENDİ İBRAHİM CİNKAYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI. XII. ULUSAL SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ SEMPOZYUMU’NUN TEMASI İSTİKLAL MARŞI KABULÜNÜN 100. YILI OLAN 2021 YILINININ “İSTİKLAL MARŞI YILI” OLMASI DOLAYISI İLE “100 YILLIK DESTAN ON KITA BİR VATAN VE MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU” E-SEMPOZYUM OLARAK BELİRLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sosyal Bilimler Liseleri 12. Ulusal Öğrenci Sempozyumu gerçekleştirildi
78 views
22 Ekim 2021 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığının koordinatörlüğünde bu yıl 12.’si düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Liseleri Sempozyumu’na Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ev sahipliği yaptı.

12. Ulusal Sosyal Bilimler Liseleri Sempozyumu’nun teması İstiklal Marşı kabulünün 100. yılı olan 2021 yılının “İstiklal Marşı Yılı” olması dolayısı ile “100 Yıllık Destan On Kıta Bir Vatan ve Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu” e-sempozyum olarak belirlendi.

Çevrimiçi olarak 250 katılımcı ile gerçekleştirilen sempozyum açılışına MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, MEB Daire Başkanları Serkan Kocabaş ve Mustafa Kışan, PAÜ Rektör Yardımcısı Mustafa Kısaç, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, PAÜ Prof. Dr. Süleyman Solmaz, Prof. Dr. Türkan Erdoğan, Prof. Dr. Turgut Tok, Doç. Dr. Dilek Çetindaş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici sempozyum açılış konuşmasında “Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün koordinesinde ilki 2009 yılında düzenlenen Sosyal Bilimler Liseleri Öğrenci Sempozyumu’nun 12’ncisi Denizli’mizde, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilmektedir. Sempozyumuza hoş geldiniz. Sempozyumun öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimize farklı bakış açıları kazandırmasını temenni ediyorum. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Genelgeleriyle 2021 yılı, “Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu karar doğrultusunda ülkemizde Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı’nın önemi ve değerinin ortaya konulması çerçevesinde çalışmalar yapılmaktadır.

Sosyal Bilimler Liseleri 12. Ulusal Sempozyumu’nun teması “100 Yıllık Destan, 10 Kıta 1 Vatan ve Mehmet Akif Ersoy” olarak belirlenmiştir. Sempozyuma 65 okuldan, 70 bildiriyle katılan öğrencilerimiz Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı’mızın millî ve manevi yönlerini ortaya koyarak akademik dünyamıza katkı sunacaklardır. Bildirileriyle İstiklâl Marşı’mızı ve Mehmet Akif Ersoy’u farklı perspektiflerden araştırıp inceleyerek ebedileştiren öğrencilerimizi ve onlara danışmanlık yapan öğretmen ve yöneticilerimizi kutluyorum. Sempozyumun gerçekleşmesini sağlayan İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisemizin değerli yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile sempozyum paydaşımız Pamukkale Üniversitesinin değerli akademisyenlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.