Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tavas’a tam donanımlı ambulans teslim edildi

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN DENİZLİ’YE TAHSİS EDİLEN 4X4 TAM DONANIMLI AMBULANS, İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KIŞ ŞARTLARI DA GÖZ ÖNÜNE ALINARAK TAVAS İLÇESİNDE BULUNAN NİKFER ACİL SAĞLIK İSTASYONUNDA KULLANILMAK ÜZERE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TESLİM EDİLDİ. AMBULANS BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ DAHİL OLMAK ÜZERE TAVAS’TA İHTİYAÇ DUYULAN DİĞER BÖLGELERE DE HİZMET VERECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tavas’a tam donanımlı ambulans teslim edildi
51 views
28 Ocak 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye tahsis edilen 4×4 tam donanımlı ambulans, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kış şartları da göz önüne alınarak Tavas ilçesinde bulunan Nikfer Acil Sağlık İstasyonunda kullanılmak üzere sağlık çalışanlarına teslim edildi. Ambulans Bozdağ Kayak Merkezi dahil olmak üzere Tavas’ta ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de hizmet verecek.

Denizli’nin ikinci beyaz cenneti olarak adlandırılan, merkeze 85 kilometre uzaklıkta bulunan ve Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği Nikfer Mahallesindeki Bozdağ Kayak Merkezi’nde sağlık sorunları yaşayan vatandaşlarımıza Nikfer Acil Sağlık İstasyonunda görev yapan sağlık ekipleri hizmet veriyor. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de Nikfer ve bölgesinde kış koşullarında oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı gerekli tedbirleri aldıklarını, Nikfer Acil Sağlık İstasyonu’ndaki ekiplerin zorlu koşullarda sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürdüklerini söyledi. Öztürk; “ Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 4×4 tam donanımlı ambulansı, Nikfer ve bölgesindeki kış koşullarında sağlık hizmetlerinin herhangi bir aksamaya uğramaması için Nikfer Acil Sağlık İstasyonu’na gönderdik” dedi.

“Bölgede yeni bir ihtiyaç giderilmiş oldu”

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Öztürk, “Nikfer Acil Sağlık İstasyonunda görevli ekiplerimiz bölgede yaşanan kaza, yaralanmalar veya diğer durumlarda yine kayak sezonu dönemlerinde Bozdağ Kayak Merkezi’nde yaşanabilecek olaylara anında müdahale ederek ihtiyaç duyulması halinde Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonunda kent merkezinde bulunan hastanelere hastanın naklini sağlıyor. Özellikle son yıllarda Bozdağ Kayak Merkezi’nde artan ziyaretçi ve hasta sayısı nedeniyle 4×4 ambulansla bölgede yeni bir ihtiyaç giderilmiş oldu” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.