Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yerli tohum ile ilçe kendi ekmeğini üretecek

DENİZLİ’DE TOHUMDA DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATAN ÇAMELİ BELEDİYESİ, YERLİ TOHUM OLAN KARAKILÇIK BUĞDAY TOHUMUNU ÇİFTÇİLERE DAĞITTI. BAŞKAN ARSLAN, “TOHUMUMUZU TEMİN EDEREK 200 DÖNÜM ARAZİYE DİKİLMESİ İÇİN ÇİFTÇİLERİMİZE DAĞITTIK. TOHUMLAR İLE SU DEĞİRMENİNDEN GEÇEREK UN YAPACAĞIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yerli tohum ile ilçe kendi ekmeğini üretecek
132 views
13 Kasım 2020 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de tohumda dışa bağımlılıktan kurtulmak için çalışma başlatan Çameli Belediyesi, yerli tohum olan Karakılçık Buğday tohumunu çiftçilere dağıttı. Başkan Arslan, “Tohumumuzu temin ederek 200 dönüm araziye dikilmesi için çiftçilerimize dağıttık. Tohumlar ile su değirmeninden geçerek un yapacağız” dedi.

Çameli ilçesinde Karakılçık buğdayının coğrafi yapı ve iklim özellikleri nedeniyle ilçe tarımına katkı sağlayacağına dikkat çeken Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Karakılçık buğday tohumlarının toprakla buluşturmak için çiftçilere dağıtıldığını belirtti. Buğday hasadından sonra elde edilen ürünlerle daha fazla tohum alanının arttırılmasına katkı sağlayacağını, yerli tohum ile ilçede un üretimi yapılarak ekmek ile buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Arslan, “200 dönüm araziye dikilmesi için çiftçilerimize dağıttık, gelecek yıl üreticilerimizden aldığımız tohumlar ile su değirmeninden geçerek un yapacağız” dedi.

“Bu buğdayın ununu üreteceğiz, önce bölgemizde sonra Türkiye’de satışını yapacağız”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda tohumlar topladık. Atalık tohumlarımızdan karakılçık tohumu temin ettik. Tohumumuzu temin ederek 200 dönüm araziye dikilmesi için çiftçilerimize dağıttık. Gelecek yıl üreticilerimizden aldığımız tohumlar ile geri dönüşlerinde buğdaylar özellikle su değirmeninden geçirerek un yapıp ilçemizdeki restoranlarımızda yerli tohumu ekmekle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu buğdayın ununu üreteceğiz ve önce bölgemizde daha sonra da büyüyerek tüm Türkiye’de satışını yapacağız. Tüm üreticilerimize hayırlı olsun. Allah emeklerini boşa çıkarmasın. Çiftçilerimize bereketli bir yıl diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.