Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yılbaşı gecesi otellerde eğlence yasak

DENİZLİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİ, YAKLAŞAN YENİ YIL ÖNCESİ BAZI OTEL VE KONAKLAMA TESİSLERİNDE YEMEKLİ VE MÜZİKLİ EĞLENCE PROGRAMI REKLAM VE AFİŞ HAZIRLIĞI ÜZERİNE OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI. BU KAPSAMDA OTEL VE KONAKLAMA TESİSLERİNDE KESİNLİKLE KAYIT MÜZİĞE DAHİ MÜSAADE EDİLMEYECEĞİ KARARI ALINDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılbaşı gecesi otellerde eğlence yasak
79 views
22 Aralık 2020 - 18:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yaklaşan yeni yıl öncesi bazı otel ve konaklama tesislerinde yemekli ve müzikli eğlence programı reklam ve afiş hazırlığı üzerine olağanüstü toplandı. Bu kapsamda otel ve konaklama tesislerinde kesinlikle kayıt müziğe dahi müsaade edilmeyeceği kararı alındı.

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında korona virüs tedbirleri konusunda olağanüstü toplandı. Toplantının ana gündem maddesi ise korona virüs salgınına rağmen yaklaşan yeni yıl sebebiyle eğlence planı yapan işletmelere yönelik tedbirler üzerine oldu. Yeni yıl öncesi bazı otel ve konaklama tesislerinde yılbaşı eğlencesine yönelik yemekli ve müzikli eğlence programları reklamı yapılması üzerine yeni kararlar alındı. Alınan kararlar doğrultusunda Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 31 Aralık 2020 Perşembe günü 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü 05.00’e kadar otel/konaklama tesisleri için sosyal mesafe başta olmak üzere temizlik ve maske kurallarına aykırı olması nedeniyle yılbaşı kutlama programları, eğlence düzenlenmesine izin verilmeyecek. Saat 22.00’den itibaren hiçbir şartta müzik yayınına olmayacağı kararı alındı. Emniyet güçleri tarafından yapılan denetimlerde restoran ve lokantalarda bulunan kişilerin konaklama için bildirilmiş kişiler olup olmadığı kontrol edilecek.

Sıcak hava balonlarında çalışanlar kısıtlamadan muaf olacak

Turizmin devamlılığının sağlanmasını temin etmek amacı göz önüne alınarak, Pamukkale’de sıcak hava balonu ile ticari taşımacılık yapmak üzere ruhsatlandırılan, balon işletmeleri tarafından otellerde ikamet etmekte olan turistler için uçuş operasyonları gerçekleştiren sıcak hava balonu çalışanlarını bu kapsamda sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Ayrıca yapıların inşası sırasında üretilen imalatların uygunluğuna yönelik yürütülen denetim faaliyetleri kapsamında yapı denetim ve laboratuvar kuruluşlarında görevli çalışanların, Görevlendirilen kişinin adı/soyadı, ikamet adresi ve görev yeri, görevli olacağı tarih ve saat aralığı, kullanilacak ulaşım vasıtası bilgilerinin yer alacağı ve belgenin ilgili kurum amiri tarafından onaylanacağı bir “Görevlendirme Belgesi” ibraz etmeleri şartı ile sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.