Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli bisikletçilerden büyük başarı

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI AKSARAY ETABINDA NF KİMYA DENİZLİ BİSİKLET TAKIMI FARK YAPTI. MUSTAFA TEKİN 78 KİLOMETRE GENÇLER YOL YARIŞINDA, ERDEM ARIM İSE 30 KİLOMETRE KRİTERYUM YARIŞINDA BİRİNCİ OLDU. TAKIM KLASMANINDA BERKANT TAŞÇI, SAİD MİRZA ERKEN VE ERDEM ARIM’DAN OLUŞAN 15-16 YAŞ YILDIZ A TAKIMI, 77 KİLOMETRE YOL YARIŞINI İLK SIRADA TAMAMLAYARAK ŞAMPİYON OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli bisikletçilerden büyük başarı
18 views
10 Ağustos 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Şampiyonası Aksaray etabında NF Kimya Denizli Bisiklet Takımı fark yaptı. Mustafa Tekin 78 kilometre Gençler Yol yarışında, Erdem Arım ise 30 kilometre Kriteryum Yarışında birinci oldu. Takım klasmanında Berkant Taşçı, Said Mirza Erken ve Erdem Arım’dan oluşan 15-16 yaş Yıldız A Takımı, 77 kilometre yol yarışını ilk sırada tamamlayarak şampiyon oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 4-5 Ağustos 2021 tarihlerinde Aksaray’da Türkiye Bisiklet Şampiyonası Yunus Emre’yi Anma Yol Yarışları düzenlendi. Genel Klasman Türkiye Şampiyonası Aksaray Etabında 187 Erkek, 31 Kadın sporcu pedal çevirdi. Denizli Bisiklet Takımı 4 sporcu ile yarışlarda yer aldı. Antrenörlüğünü eski milli bisikletçiler Hakan Yıldırım ve Ali Aktaş’ın yaptığı Denizlili bisikletçiler, hem bireysel de hem de takım halinde kürsüde yer aldı.

Bisiklet takımı sporcusu Mustafa Tekin 78 kilometre Gençler Yol yarışında 1 saat 59 dakikayla çizgiyi geçen ilk isim olarak önemli bir başarıya imza attı. Büyük çekişmeye sahne olan Gençler Kriteryum yarışında da podyumda yer almayı başaran Mustafa Tekin, gösterdiği performansla Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Takımın parlayan yıldızı Erdem Arım kariyerinin üçüncü yarışında Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Dik tırmanışların olduğu 30 kilometre mesafeli Kriteryum Yarışında solo kaçışla rakiplerine büyük fark atan Arım, gösterdiği üstün performans ile bisiklet otoriterleri tarafından tam not aldı.

Bursa Uludağ Tırmanma yarışında ilk üçte yer alan, Berkant Taşçı, Said Mirza Erken ve Erdem Arım’dan oluşan 15-16 yaş Yıldız A Takımı, 77 kilometre mesafeli Yol Yarışı sonucunda en iyi dereceyi elde ederek takım klasmanında podyumun en üst basamağında yer aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.