Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli karikatür yarışmasını uluslararası düzeye taşıdı

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 3 YILDIR ULUSAL ÇAPTA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KARİKATÜR YARIŞMASINI BU SENE ULUSLARARASI DÜZEYE TAŞIYOR. DÜNYANIN DÖRT BİR TARAFINDAN AMATÖR VE PROFESYONEL TÜM KARİKATÜRİSTLERİN KATILABİLECEĞİ YARIŞMADA “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ORGANİK TARIM” KONUSU İŞLENECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli karikatür yarışmasını uluslararası düzeye taşıdı
93 views
24 Aralık 2020 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3 yıldır ulusal çapta gerçekleştirdiği karikatür yarışmasını bu sene uluslararası düzeye taşıyor. Dünyanın dört bir tarafından amatör ve profesyonel tüm karikatüristlerin katılabileceği yarışmada “İklim Değişikliği ve Organik Tarım” konusu işlenecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 2017’den itibaren her yıl ulusal çapta düzenlediği karikatür yarışmasını bu yıl uluslararası düzeye taşıdı. Denizli Büyükşehir Belediyesi 1. Uluslararası Karikatür Yarışması’nın bu yılki teması “İklim Değişikliği ve Organik Tarım” olarak belirlendi. Dünyanın dört bir tarafındaki amatör ve profesyonel tüm karikatüristlere açık olan yarışmaya eserler online olarak gönderilecek. Karikatüristlerin “denizli.bel.tr” internet adresinden katılacağı yarışmaya eserlerini en geç 07 Mart 2021 Pazar günü saat 24.00’e kadar yüklemeleri gerektiği belirtildi.

Birincilik 7 bin 500 TL, ikincilik 5 bin TL, üçüncülük 3 bin 500 TL, mansiyon 3 adet bin 500 TL ve 18 yaş altı 2 adet 750 TL olmak üzere 5 farklı ödülün verileceği yarışmaya bir kişi en fazla 3 eseri ile katılabilecek.

Şartname Türkçe ve İngilizce yayınlandı

Türkçe ve İngilizce yayınlanan Denizli Büyükşehir Belediyesi 1. Uluslararası Karikatür Yarışması’nın şartnamesine “denizli.bel.tr” internet adresinden ulaşılabileceği belirtilirken, eserlerin 13-14 Mart 2020’de değerlendirileceği kaydedildi. Yarışmanın sonuçlarının ise 17 Mart 2020 Çarşamba günü Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden açıklanacağı belirtildi. Ödül töreni tarihinin ise ayrıca duyurulacağı kaydedildi.

“Tüm sanatçılarımıza başarılar dilerim”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl ulusal çapta gerçekleştirdikleri karikatür yarışmasını bu yıl uluslararası düzeye taşıdıklarını belirtti. Başkan Zolan, “Tüm dünyayı tehdit eden bir sorun olarak gördüğümüz iklim değişikliği ile organik tarım konusunu karikatür sanatçılarının yorumlarıyla gündeme taşıyıp farkındalık yaratmayı ve bu şekilde insanlarımızın bilinçlenmesine katkı sağlamayı istedik. Yarışmaya katılacak tüm sanatçılarımıza başarılar dilerim. Türkiye’de iklim değişikliği eylem planını yapan ilk belediyelerden biriyiz, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için mücadele ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.