Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajı

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLGİLİ KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI. ATİK, “HER ÖĞRETMEN NASIL Kİ ÖĞRENCİLERİNİN ANNE, BABASI İSE HER ANNE, BABA DA BİRER ÖĞRETMENDİR. BU NEDENLE OKUL, AİLE VE ÖĞRETMENLERİMİZ EL ELE VEREREK GELECEK NESİLLERİN DAHA DONANIMLI, KENDİNE GÜVENEN, BİLİMİN IŞIĞINDA İLERLEYEN BİREYLER OLARAK YETİŞMESİNİ SAĞLAMALIDIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli Valisi Ali Fuat Atik’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajı
84 views
24 Kasım 2020 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 24 Kasım Öğretmenler Günü ilgili kutlama mesajı yayımladı. Atik, “Her öğretmen nasıl ki öğrencilerinin anne, babası ise her anne, baba da birer öğretmendir. Bu nedenle okul, aile ve öğretmenlerimiz el ele vererek gelecek nesillerin daha donanımlı, kendine güvenen, bilimin ışığında ilerleyen bireyler olarak yetişmesini sağlamalıdır” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Eğitim bir milletin geleceğini inşa eden en önemli unsurdur, geleceğimiz olan çocuklarımıza bu unsuru en güzel şekilde aktarmak, yarınlarımız için kutsal bir görev olduğunu belirten Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Değerli Öğretmenlerimiz, Sizler; karakteri sağlam, bilgili nesiller yetiştirmeye gayret ederek onlara iyiyi ve doğruyu öğreten, millî ve manevi değerlerimizi geleceğin emaneti olan çocuklarımıza aşılayan eğitim neferlerisiniz. Bu özverili çabanız, bizlerin her zaman gurur kaynağı olmuştur. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır” dedi.

“Eğitim, bir milletin geleceğini inşa eden en önemli unsurdur”

Denizli Valisi Atik, “Eğitim, bir milletin geleceğini inşa eden en önemli unsurdur. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bu unsuru en güzel şekilde aktarmak, yarınlarımız için kutsal bir görevdir. İnsan hayatının başlangıcından itibaren ilk olarak ailede başlayan bu önemli görev, siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde okullarımızda devam etmektedir. Hem ülkemizin hem de dünyanın içinden geçtiği bu zorlu pandemi sürecinde tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizin yarınları olan çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlarken, eğitim-öğretimin sadece okullarda değil aynı zamanda evlerde de devam edebileceğini göstermeniz, bu mesleğin önemini her zamankinden daha fazla öne çıkarmıştır. Bu süreci okul, öğretmen, aile işbirliği ile en iyi şekilde geçireceğimize inancım sonsuzdur. Her öğretmen nasıl ki öğrencilerinin anne, babası ise her anne, baba da birer öğretmendir. Bu nedenle okul, aile ve öğretmenlerimiz el ele vererek gelecek nesillerin daha donanımlı, kendine güvenen, bilimin ışığında ilerleyen bireyler olarak yetişmesini sağlamalıdır” ifadelerini kullandı.

“Öğretmenlerimiz, birer meşale rolü üstlenen geleceğimizin mimarlarıdır”

Vali Atik, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti kurduktan hemen sonra diline, tarihine, kültürüne sahip çıkan; okuma-yazma oranı yüksek, araştıran, üreten bir nesil inşa etmeyi öncelik haline getirmiştir. Ülkemizin her köşesinde fedakarca, çağımızın imkanlarından faydalanarak donanımlı bireyler yetiştiren öğretmenlerimiz, birer meşale rolü üstlenen geleceğimizin mimarlarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.