Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de afet anında iletişim kesilmeyecek

TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ DENİZLİ ŞUBESİ (TRAC) TÜRKİYE AFET MÜDAHALE PLANI HABERLEŞME GRUBU ÜYESİ OLARAK AFETLERDE KESİNTİSİZ İLETİŞİMİN SAĞLANMASI İÇİN 1840 METRE YÜKSEKLİKTE BULUNAN ÇÖKELEZ DAĞINDA TELSİZ AKTARICI SİSTEMİNİN BAKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Denizli’de afet anında iletişim kesilmeyecek
43 views
01 Mart 2021 - 11:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Denizli Şubesi (TRAC) Türkiye Afet Müdahale Planı Haberleşme grubu üyesi olarak afetlerde kesintisiz iletişimin sağlanması için 1840 metre yükseklikte bulunan Çökelez Dağında telsiz aktarıcı sisteminin bakımı gerçekleştirildi.

TRAC ekibi afetlerde kesintisiz iletişimin sağlanması amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Denizli ve çevre iller arasında telsiz haberleşmesini sağlamak amacıyla 1840 metre yükseklikte bulunan Çökelez Dağında zor hava koşullarına rağmen aktarıcı sisteminin bakımları gerçekleştirildi. Çalışmalar sonucu elde edilen veriler doğrultusunda telsiz vericisinin kapsama alanı genişletilerek, olası afet anında iletişimin güçlendirilerek kesilmeyeceği tespit edildi.

“1840 metre rakımda aktarıcı sisteminin bakımını gerçekleştirdik”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Denizli TRAC Şube Başkan Yardımcısı Salih Evranoğlu, “Afetlerde GSM operatör iletişim sistemlerinin ilk saatlerde yoğunluk ve teknik aksaklıklar nedeni ile kullanılamıyor. Afetlerin altın saatleri olarak adlandırılan ilk 72 saatte sistemlerimiz aktif olarak bizim ve ihtiyaç halinde kamunun hizmetinde görev yapmaktadır. Denizli’nin kuzeyinde bulunan Çökelez dağında 1840 metre rakımda İzmir, Aydın, Uşak ve Burdur illerine kadar haberleşme sağlayan telsiz aktarıcı sisteminin bakımını gerçekleştirdik. Zorlu görevi başarıyla gerçekleştiren ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Acil durumlarda cep telefonları yerine gelişen teknoloji olmasına rağmen telsiz cihazlarının hala daha önemli olduğunu bu sayede görmüş oluyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.