Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dev horoz heykeli Azerbaycan’ın renklerine büründü

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN YAPIMINDA SONA GELDİĞİ SEYİR TEPESİ KENT ŞEHİR ORMANI’NDA YER ALAN DEV HOROZ HEYKELİ ERMENİSTAN’IN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARINI GERİ ALMAK İÇİN MÜCADELE EDEN AZERBAYCAN’IN BAYRAK RENKLERİYLE IŞIKLANDIRILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dev horoz heykeli Azerbaycan’ın renklerine büründü
144 views
11 Ekim 2020 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pamukkale Belediyesi’nin yapımında sona geldiği Seyir Tepesi Kent Şehir Ormanı’nda yer alan dev horoz heykeli Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarını geri almak için mücadele eden Azerbaycan’ın bayrak renkleriyle ışıklandırıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda yer alan dev horoz heykelini Azeri bayrağının renkleriyle ışıklandırarak bir kez daha Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösterdik” dedi.

Ermenistan’ın haksız yere işgal ettiği topraklarını geri almak için mücadele eden Azerbaycan’a Pamukkale Belediyesi’nden bir destek daha. Pamukkale Belediye Meclisi, Ekim ayı oturumunda Azerbaycan’a destek olmuştu. Pamukkale Belediyesi, bu kez kentin sembollerinden olan Denizli Horozu’nun yapımında sona gelinen Seyir Tepesi Şehir Ormanı’ndaki dev heykelini ışıklandırarak destek verdi. Dev horoz heykeli, Azerbaycan’ın bayrak renkleri olan yeşil, mavi ve kırmızı ile ışıklandırıldı. Kentin hemen her noktasından görülen bu heykeldeki renkler büyük ilgi gördü.

“Pamukkale’mizden can Azerbaycan’a selam olsun”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Azerbaycan’ın haklı mücadelesine destek verdiklerini belirtti. Başkan Örki, “Ermenistan Azerbaycan topraklarında işgalci durumunda. Azeri kardeşlerimiz de topraklarını vermemek için canları pahasına mücadele ediyor. Biz onların her zaman yanındayız. Son meclis toplantımızda bunu tüm gruplarımızla birlikte deklare ettik. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve korona virüs tedbirlerin nedeniyle henüz açılışını gerçekleştiremediğimiz Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda yer alan dev horoz heykelini Azeri bayrağının renkleriyle ışıklandırarak bir kez daha Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Pamukkale’mizden can Azerbaycan’a selam olsun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.