Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fırıncılar ekmeğe zam istiyor

TAŞ, SON 2 YILDA UN FİYATLARININ YÜZDE YÜZÜN ÜZERİNDE ARTTIĞINI İFADE EDEREK EKMEĞE YÜZDE 20 ZAM İSTEDİKLERİNİ İFADE ETTİ. DENİZLİ’DE 1 LİRA 75 KURUŞA SATILAN 200 GRAMLIK EKMEĞİN YÜZDE 20’LİK ZAM UYGULANARAK 2 KURUŞA SATILMASINI TALEP ETTİKLERİNİ SÖYLEYEN TAŞ, EKMEĞE ZAM GELMESE ÇOK SIKINTILI SÜRECE GİRECEKLERİNİ DİLE GETİRDİ. (ENVER TAŞ)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fırıncılar ekmeğe zam istiyor
17 views
21 Eylül 2021 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli’de 50 yılı aşkındır ekmek satan Enver Taş, un ve maya ürünlerinde artan maliyetlerin fırıncıları zor duruma soktuğunu belirterek ekmek fiyatlarında artış yapılması gerektiğini belirtti.

Fırıncıların yaşadıkları sorunlarla ilgili Taş, son 2 yılda un fiyatlarının yüzde yüzün üzerinde arttığını ifade ederek ekmeğe yüzde 20 zam istediklerini ifade etti. Denizli’de 1 lira 75 kuruşa satılan 200 gramlık ekmeğin yüzde 20’lik zam uygulanarak 2 kuruşa satılmasını talep ettiklerini söyleyen Taş, ekmeğe zam gelmese çok sıkıntılı sürece gireceklerini dile getirdi.

Son yıllarda doğalgaz ve elektriğe art arda zam gelmesiyle ekmek yapma maliyetinin giderek arttığını ifade eden Taş, un, işçi ücretleri, maya gibi maliyetlerin düşmesini umduklarını ve bu durumun fırıncı esnafını zor duruma soktuğunu belirtti. Taş, “yarım asırdır ekmek pişirip satıyorum. Pandemi dolaysıyla art arda birçok şeye zam geldi bundan dolayı un, maya ve faturalarda zamlandı. Bizler de kendimizi düşünmek zorundayız. Kazancımız zam karşısında gittikçe düşüyor. Bundan dolayı ekmek fiyatına zam yapılmasını istiyoruz. Vatandaşların eski oranla alım gücüde biraz düştü ama elimizden değil. Umarım her şeye indirim gelir. Bizim de zam talebine ihtiyacımız olmaz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.