Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pamukkale yağlı güreşleri büyük yankı uyandırdı

PAMUKKALE BELEDİYESİNİN EV SAHİPLİĞİNDE BU YIL BİRİNCİSİ DÜZENLENEN PAMUKKALE YAĞLI GÜREŞLERİ, YAĞLI GÜREŞ CAMİASINDA BÜYÜK YANKI UYANDIRDI. PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ, “ŞEHİR MERKEZİMİZDE BİR İLK OLARAK TARİHE KAZIDIĞIMIZ PAMUKKALE YAĞLI GÜREŞLERİ’NE KATILAN PEHLİVANLARIMIZA, ON BİNLERCE GÜREŞ SEVERİMİZE VE EMEĞİ GEÇEN TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pamukkale yağlı güreşleri büyük yankı uyandırdı
17 views
23 Ağustos 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pamukkale Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl birincisi düzenlenen Pamukkale Yağlı Güreşleri, yağlı güreş camiasında büyük yankı uyandırdı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesi olarak tarihe kazınan bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Pazar günü Denizli Atatürk Stadı’nda gerçekleşen Pamukkale Yağlı Güreşleri’ne on binlerce güreş sever katılırken, yağlı güreşin önemli isimleri ve Denizli protokolü de katıldı. Pamukkale Yağlı Güreşleri’ne minik 1, minik 2, teşvik 1, teşvik 2, tozkoparan, ayak, deste küçük, deste büyük, küçük orta küçük, küçük orta büyük, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde toplam 517 pehlivan kıyasıya mücadele ettiler. Baş güreşlerde, İsmail Balaban ile Ali Gürbüz’ün final güreşi 20 dakika sürdü. Kıyasıya mücadelenin galibi Ali Gürbüz olurken, Pamukkale Yağlı Güreşleri’nin ilk başpehlivanı olarak adını tarihe yazdırdı.

Yağlı Güreşlerin önemli isimleri, Pamukkale Belediyesi’nin gerçekten zor bir işin üstesinden geldiğini, ilk kez düzenlenmesine rağmen, eksiksiz ve çok başarılı bir organizasyona imza atıldığını belirterek, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’yi tebrik ettiler.

“Bir ilke imza attık”

Pamukkale Yağlı Güreşleri ile bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bir ilke imza attık. Güreş severlerden ve yağlı güreşin önemli isimlerinden övgüler duyduk. Halkımızın özlem duyduğu bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ata sporumuzun gelecek kuşaklara aktarılmasına aracılık yapmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Pamukkale Yağlı Güreşleri’ne çocuğu, torunu, eşiyle birlikte, gencinden yaşlısına katılım sağlayan güreş severlerimizin gösterdikleri ilgi çok güzeldi. Şehir merkezimizde bir ilk olarak tarihe kazıdığımız Pamukkale Yağlı Güreşleri’ne katılan tüm pehlivanlarımıza, güreş heyecanını doyasıya yaşayan on binlerce güreş severimize ve Denizli’mize, Pamukkale’mize yakışır bu büyük organizasyon da emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.