Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pandemiden etkilenen vatandaşlari için ‘Korona virüs Psikososyal Destek ve Danışma Hattı’ kuruldu

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN PANDEMİ SÜRECİNDE VATANDAŞLARIN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖFKE, STRES, KORKU, KAYGI GİBİ DURUMLAR İLE BAŞ EDEBİLMELERİNE YÖNELİK 2020 YILI MART AYINDAN BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 500 KİŞİYE PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pandemiden etkilenen vatandaşlari için ‘Korona virüs Psikososyal Destek ve Danışma Hattı’ kuruldu
114 views
13 Ocak 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde vatandaşların ve sağlık çalışanlarının öfke, stres, korku, kaygı gibi durumlar ile baş edebilmelerine yönelik 2020 yılı Mart ayından bugüne kadar yaklaşık 500 kişiye psikososyal destek sağlandı.

Mart ayında Denizli’de vakalarının görülmesinden itibaren Müdürlük bünyesinde vatandaşlara telefonla psikososyal destek sağlamak amacıyla ‘Korona virüs Psikososyal Destek ve Danışma Hattı’ kuruldu. Gerek bu hattı arayarak psikososyal destek almak isteyen, gerekse Merkez ve İlçelerde bulunan İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ile Sağlıklı Hayat Merkezleri tarafından ulaşılan psikososyal desteğe ihtiyacı olan kişilere Çocuk Gelişimci-Psikolog-Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından telefonla danışmanlık hizmeti verildi.

“Sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için de psikososyal desteğe ihtiyaç duyulmakta”

Korona virüs salgını ile mücadele edilirken birçok vatandaşın ve sağlık çalışanının değişen günlük yaşam alışkanlıkları, kendileri ve sevdikleri için duydukları yoğun kaygı, öfke, korku, çaresizlikten kaynaklanan stres yaşadığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, bu durumla baş edebilmek için psikososyal desteğin öneminin büyük olduğunu söyledi. Öztürk; “Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımızda; günlük yaşam rutinlerinin değişmesi, pandemi sürecine dair belirsizlik, karantinanın oluşturduğu yalnızlık hissi, çaresizlik, sevdiklerine hastalık bulaştırma ve sevdiklerinin sağlığı konusunda yoğun endişe duyma, sürekli olumsuz düşüncelere odaklanma gibi durumlar kaygı bozukluklarını ortaya çıkarabilmektedir. Bu durumları yaşayan gerek vatandaş gerekse sağlık çalışanlarımızın normal yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için de psikososyal desteğe ihtiyaç duyulmakta. Bu nedenle; Müdürlük olarak pandemi sürecinin başında korona virüs ile mücadelede telefonla danışmanlık hizmeti vererek önemli bir psikososyal destek sağlayan ‘Korona virüs Psikososyal Destek ve Danışma Hattı’ kurduk” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.