Denizli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

PAÜ Hastanesinde yeni MR cihazı hastalara hizmet vermeye başladı

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ (PAÜ), RADYOLOJİ BÖLÜMÜNDE BULUNAN İKİNCİ MR CİHAZI YENİLENMESİNİN ARDINDAN HASTALARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI. RADYOLOJİ ANABİLİM DALI SORUMLULARI, “YENİ CİHAZ İLE BİRLİKTE KAPALI YERDE KALMA KORKUSU VE KİLO FAZLASI OLAN HASTALARIN DA MR ÇEKTİRMESİNİ MÜMKÜN KILMAKTADIR” ŞEKLİNDE BELİRTTİLER.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PAÜ Hastanesinde yeni MR cihazı hastalara hizmet vermeye başladı
24 views
10 Ocak 2022 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ), Radyoloji Bölümünde bulunan ikinci MR cihazı yenilenmesinin ardından hastalara hizmet vermeye başladı. Radyoloji Anabilim Dalı sorumluları, “Yeni cihaz ile birlikte kapalı yerde kalma korkusu ve kilo fazlası olan hastaların da MR çektirmesini mümkün kılmaktadır” şeklinde belirttiler.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ), ikinci MR cihazı yenilenerek hastalara hizmet vermeye başladı. Radyoloji Anabilim Dalı sorumluları konu hakkında açıklamalarda bulunarak; “Doğru ve hızlı tanı koyabilmek için MR ve ileri düzey görüntüleme hizmetleri büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla 2021 yılının Kasım ayında üniversitemizde 1.5 Tesla yeni MR cihazımızın kurulumunu gerçekleştirdik. Böylece hastanemizde 2 adet yeni MR cihazımızla hastalarımıza hizmet verilebilmektedir. Dünya standartlarında, teknolojik alt yapısı, doktor ve teknisyeniyle 1.5 Tesla MR cihazı yüksek çözünürlükteki görüntü kalitesiyle teşhis ve tedavi hizmetlerinde daha etkin bir hizmete erişimi sağlamakta, hastalarımıza daha hızlı, sessiz ve daha rahat bir çekim imkanı sunmaktadır” denildi.

“Kapalı yerde kalma korkusu ve kilo fazlası olan hastaların da MR çektirmesi mümkün”

Yeni cihazın diğer MR cihazlarına göre yüksek çekim gücü sayesinde daha kısa sürede yüksek kalitede görüntü oluşturduğunu belirten Radyoloji Anabilim Dalı sorumluları; “Cihaz gantri içinin genişliği, hastanın MR çekimine uyumunu ve konforunu artırmaktadır. Kapalı yerde kalma korkusu ve kilo fazlası olan hastaların da MR çektirmesini mümkün kılmaktadır. Cihazımızda Tüm Vücut, Nöro vasküler, Anjio, Ortopedik, Abdominal, Onkolojik MR, Kolanjiografi MR incelemeleri, 3D-4D sekansları ile detaylı ve hareketli organların çekimleri yapılabilmektedir. Çekim fobisi olan çocuk hastalarımıza anestezi hekimi gözetiminde anestezili MR çekimi uygulaması da yapılabilmektedir. Hizmete giren yeni MR cihazımızla beraber MR çekimleri için randevu sürelerinin kısaltılması hedeflenmektedir. Çok daha hızlı ve kaliteli görüntülerin elde edileceği MR cihazımız sayesinde her iki MR cihazımız ile birlikte günlük ortalama 100-120 tetkik gerçekleştirilmektedir. MR cihazımız manyetik rezonans teknolojisinin ulaştığı en yeni donanım ve teknolojiye sahip olup kaliteli ve hızlı teşhis hizmeti verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni MR cihazının hastanemize ve halkımıza hayırlı olmasını dileriz” dediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.